From Pyrlandia

chien de montagne des pyrénées

VRH M


MOULOUK AYROS

znakový psík - vo svojom domove (SK)

MOULOUK AYROS from Pyrlandia

MEO FARROUK

znakový psík - vo svojom domove (CZ)

MEO FARROUK from Pyrlandia

MELVYN ISCO

biely psík - vo svojom domove (SK)

MELVYN ISCO from Pyrlandia

MANOIR LORRIS

biely psík - vo svojom domove (SK)

MANOIR LORRIS from Pyrlandia

MUSINEE EDALINE

znaková fenka - vo svojom domove (AT)

MUSINEE EDALINE from Pyrlandia

MOIRA AUREA

znaková fenka - vo svojom domove (CZ)

MOIRA AUREA from Pyrlandia

MAEYLEY LAVIE

znaková fenka - vo svojom domove (SK)

MAEYLEY LAVIE from Pyrlandia

MOELLE AYDIE

biela fenka - vo svojom domove (SK)

MOELLE AYDIE from Pyrlandia

           

 

narodenie : 03.06. 2023

8 šteniat

4 psi a 4 feny

          RODIČIA: 

 

Oroix du Royaume d'Ursita  x  Gisleene Daira from Pyrlandia

                              (HD A)             (HD A, ED 0/0, PL 0/0, OCD free)

7,5 týždňa

25.07.2023

... všetky fotky nájdete na  flickr  ...


6,5 týždňa

19.07.2023

... všetky fotky nájdete na  flickr  ...


6 týždňov

15.07.2023

Šteniatka boli dnes zaočkované, začipované, tretí krát odčervené a kompletne prehliadnuté naším veterinárom a čaká ich ešte kontrola z klubu. Pohybujú sa už po celom našom pozemku spolu s "dospelákmi" a učia sa tak základom fungovania vo svorke, budujú si návyky správania sa ku psom rôzneho postavenia a veku. Pre mňa je toto naj-kľúčovejší moment a vidím v tom obrovský význam pre vývin šteniatok. Samozrejme, ale na druhú stranu je to pre nás aj veľký stres, vzhľadom na to, že naša svorka je dosť veľká a pestrá , sú šteniatka vystavené naozaj množstvu situácií, medzi ktoré patrí aj intenzívne stráženie, ktoré zahŕňa často krát situácie keď sa rúti stádo pyrenejov z hukotom k plotu. Bolo by síce pre mňa najjednoduchšie mať šteniatka v nejakej ohrade a dospelých psov k nim občas pustiť, no to sa s "voľným" životom vo svorke nedá ani porovnať.  Ich mentálny vývin ide v týchto dňoch vďaka týmto každodenným rôznym situáciám doslova raketovou rýchlosťou vpred. Sú naozaj veľmi šikovní a môžem povedať, že veľmi rýchlo pochopili kde má, ktorý pes svoje hranice , čo si ku komu môžu dovoliť, kto je napríklad kráľ svorky a kto je ich skoro seberovný kamoš :D  Horúčavy nás značne limitujú čo sa týka fotenia, pretože počas dňa je fakt veľmi teplo a psi sú poväčšine len zalezení na chladných miestach a šteniatka samozrejme tiež.

... všetky fotky nájdete na  flickr  ...


38 DNÍ

10.07.2023

... všetky fotky nájdete v ich albumoch vo  flickr galérii  ...


31 DNÍ

03.07.2023

NOVÉ FOTKY ŠTENIATOK  ♥

... všetky fotky nájdete v ich albumoch vo  flickr galérii  ...


20 DNÍ

22.06.2023

Šteniatka sú už okrem maminho mlieka prikrmované surovým mäsom, kozím mliekom a domácou ryžovou kašou z kozieho mlieka.  Každým dňom sa vyvíjajú, zlepšujú v pohybe a učia niečo nové. 

... všetky fotky nájdete v ich albumoch vo  flickr galérii  ...


12 DNÍ

14.06.2023

Naše "emká" už majú 12 dní. Mama Daira sa stará ukážkovo, pekne priberajú a pomaly už sa im začínajú otvárať očká. 

... všetky fotky nájdete na flickr galérii  ...


3 DNI

05.06.2023

 prvé fotky šteniatok vrhu M ♥

... všetky fotky nájdete už tradične u nás na flickr galérii kde má každé šteniatko svoj vlastný album a kde mu postupne budeme pridávať fotky ako rastie ...


NARODENIE

03.06.2023

 Pôrod začal v sobotu po obede a posledné šteniatko sa narodilo ešte pred polnocou. Daira rodila bez problémov rovnako ako aj pri jej prvom vrhu. Narodili sa nám 4 psíci a 4 fenky, všetci majú dvojité paspárky. Pôrodné váhy boli v rozmedzí 500g -650g. Máme 5 znakových a 3 biele šteniatka. Mama Daira aj drobci sú v poriadku ♥. 

KRYTIE

03.04.2023

 Daira je skvelá fenka na dlhé cestovanie, všetko nové je pre ňu úžasný zážitok a má obrovskú radosť niekam cestovať. Preto sme nemali problém vybrať pre ňu psa, ktorý je naozaj od nás  ďaleko - 1300 km - v Taliansku. Pre Dairu sme teda vybrali Oroixa, ktorý pochádza od známej dlhoročnej chovateľky Eleny Vespy.  Oroix du Royaume d'Ursita je mladý pes, ktorý žije na farme neďaleko mesta Benne Vagienna (provincia Cuneo). S Dairou sa k sebe veľmi hodia a sú si naozaj podobní v type ale aj v povahe. Obaja sú povahovo veľmi vyrovnaní jedinci, výborní strážci pozemku, no zároveň aj veľmi jemní a milí. Krylo sa len jeden krát a samozrejme prirodzenou cestou.