From Pyrlandia

chien de montagne des pyrénées

VRH J


           

narodenie : 01.12. 2021

8 šteniat

4 psi a 4 feny

          RODIČIA: 

 

Miralles du Mas de Beauvoisin (HD A, ED 0/0, PL 0/0) x Gisleene Daira from Pyrlandia (HD A, ED 0/0, PL 0/0, OC free) 


7 týždňov

22.1.2022 -  fotenie šteniatok ♥

všetky nové fotky nájdete vo

  FLICKR galérii

Šteniatka už absolvovali očkovanie, tretie odčervenie, čipovanie a prehliadku u nášho veterinára. Behajú s ostatnými dospelými psami po celom pozemku a objavujú zákony svorky. Otec Miralles ich vychováva prísne, no je nonstop v ich blízkosti a dáva na nich pozor. Daira ich stále ešte kŕmi, tak že sú okrem granúl a mäsa zásobovaní stále aj maminým mliekom :) Menia sa každým dňom a už je na nich vidno, že sú postupne pripravení na ďalšie dobrodružstvo u nových majiteľov.

39 dní

8.1.2022 -  nové fotky šteniatok ♥

všetky nové fotky nájdete vo

  FLICKR galérii

Drobci sú aj napriek mínusovým teplotám a nie moc peknému počasiu celý deň von, na noc ešte chodia spávať do vnútra. Zoznamujú sa s okolím a s ostatnými členmi svorky. Ich intenzívnej výchove sa tradične venujú najmladší členovia našej svorky. 

25 dní

25.12.2021 -  nové fotky šteniatok ♥

všetky fotky nájdete v našej  FLICKR galérii

Daira je naozaj excelentná mama, šteniatka stále pravidelne a poctivo kŕmi, no aby ich vývoj napredoval každým dňom, od 20 dňa si už dajú s chuťou okrem maminho mlieka aj surové mäso a mlieko pre šteniatka.

14 dní

14.12.2021 -  veľké fotenie šteniatok ♥

všetky fotky nájdete v našej  FLICKR galérii

NARODENIE

01. 12 .2021 -  Daira začala rodiť na 68 deň od síce neplánovaného, no ako sme neskôr zistili úspešného spojenia s Mirallesom. Pôrod prebiehal prirodzene,úplne bez komplikácií a trval 5 hodín. Daira priviedla na svet 4 psov a 4 fenky. Pôrodné váhy sa pohybujú od 400g do 650g a všetky šteniatka majú dvojité paspárky. Narodili sa dve celobiele šteniatka (obaja psíci), zvyšných 6 šteniatok má krásne silné znaky.

 

KRYTIE

25.9.2021

 Krytie nebolo plánované. Dairu sme chceli kryť až na ďalšie háranie a mali sme pre ňu vybratého iného psa. Holt človek mieni a náš Miralles mení :) Dairu nakryl už na druhý deň jej hárania, ktoré prakticky ešte ani nezačalo, čo napokon môžeme vidieť aj na tom, že rodila až na 68 deň od spojenia.